Leczenie implantologiczne w naszej klinice oparte jest na produktach szwajcarskiej firmy Straumann. Skuteczność i niezawodność tej firmy to wynik 35 lat badań naukowych i współpracy z najlepszymi specjalistami w dziedzinie implantologii. Straumann jest wciąż aktywny w badaniach nad nowymi materiałami i rozwiązaniami, a swoim klientom proponuje wyłącznie najwyższą jakość.

Pozwala nam to zapewnić Państwu najwyższy komfort i pewność całego procesu leczenia implantologicznego. Każde leczenie implantologiczne poprzedzone jest dokładną konsultacją i planowaniem. Lekarz ocenia stan uzębienia pacjenta oraz możliwości wykonania zabiegów i odbudowy protetycznej. Często do pełnej oceny potrzebne jest wykonanie zdjęcia trójwymiarowego CBCT, na które nasz lekarz wystawia skierowanie podczas pierwszej wizyty. Lekarz ustala indywidualny plan leczenia dostosowany do warunków anatomicznych i oczekiwań pacjenta. Przed rozpoczęciem leczenia pacjent otrzymuje również kosztorys zawierający wszystkie zaplanowane etapy i procedury, łącznie z odbudową protetyczną.

Etapy leczenia implantologicznego:

  1. W pierwszej kolejności należy najczęściej usunąć zniszczony lub martwy ząb. Zabieg ten jest często połączony z augmentacją, czyli wypełnieniem wolnej przestrzeni po zębie materiałem kościozastępczym. Zwiększa to ilość i gęstość kości i umożliwia bardziej optymalne i komfortowe wszczepienie implantów. Po tym etapie odczekujemy zazwyczaj 3-6 miesięcy w celu optymalnej regeneracji kości.
  2. Zabieg wszczepienia pojedynczego implantu trwa ok. 30-40 minut, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym w sterylnym obłożeniu chirurgicznym. Zabieg nie stanowi dla pacjenta większego dyskomfortu niż usunięcie zęba. Po zabiegu pacjent otrzymuje pełną informację odnośnie dalszych zaleceń, leczenia profilaktycznego i kontroli. Proces gojenia i integracji implantu z kością trwa ok. 6 - 12 tygodni.
  3. Implant przykryty do tej pory śrubką gojącą lub błoną śluzową jest odsłaniany i lekarz pobiera wycisk pod odbudowę protetyczną.
  4. Po ok. 2 tygodniach praca protetyczna jest ostatecznie przymocowywana do implantu.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje przybliżyły nieco cały proces. Jednak żadna informacja pisemna nie zastąpi osobistej rozmowy. Dlatego w razie pytań zapraszamy Państwa na konsultację implantologiczną, podczas której postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania.

Więcej informacji na stronie producenta implantów Straumann:
http://www.wszystkooimplantach.pl/